Yhdistys

Olemme Suomen Ladun jäsenyhdistys ja toimimme Mikkelin Ristiinassa. Kuulumme Itä-Suomen latualueeseen. Ulkoilu ympäri vuoden ja eri muodoissaan on toimintamme perusta.


Jäsenmaksut 2022 ja 2023

Henkilöjäsen 23 euroa
Perhejäsenyys 32 euroa
Nuoriso/opiskelijajäsen 13 euroa
Rinnakkaisjäsen 16 euroa
Yhteisöhenkilöjäsen 33 euroa
Kannattajajäsen 100 euroa

Liity jäseneksi liity.suomenlatu.fi

Yhdistyksemme Y-tunnus on Y1558655-0

Rekisterinumero on 162.249

Perustettu 19.10.1992.

Yhteystiedot

HALLITUS 2022

Maija Harmonen hallituksen jäsen, emäntä, maija.harmonen@gmail.com, 040 753 3366 

Raija Hartikainen hallituksen jäsen, raija.h.hartikainen@gmail.com, 050 060 8069 

Vuokko Himanen hallituksen jäsen, kalustovastaava, vuokko.himanen@gmail.com, 040 514 8822 

Leena Hytönen hallituksen jäsen, Latunen-yhdyshenkilö, leena.hytonen@hotmail.com, 040 355 7039

Kaija Laitinen hallituksen jäsen, kl43kaija@gmail.com, 050 074 6844 

Asko Partanen hallituksen jäsen, latuvastaava, kylalahti@icloud.com, 040 703 4203  

Maila Puputti, hallituksen varajäsen, maila.puputti@gmail.com, 050 588 0306

Helena Suorsa, hallituksen varajäsen, helenasuorsa@gmail.com, 044 737 3551

Eeva Tuominen varapuheenjohtaja, sihteeri, jäsenasiat, talviuintipaikan avaimet ja laskutus, tuoeeva@gmail.com, 050 383 0346

Helena Turkki puheenjohtaja, jäsenasiat, tiedotus, helena.turkki@gmail.com, 040 827 6927 

TALOUS

Taloudenhoitaja Hannele Takala, hanneletakala@hotmail.com, 044 737 3551 

Toiminnantarkastaja Keijo Kanerva, Leena Hämäläinen (vara)     

TOIMIKUNNAT 2022

Historiatoimikunta: Maija Harmonen, Ulla Loponen, Pertti Manninen, Asko Partanen, Helena Turkki

Pyöräilytiimi: Jukka Heikkinen, Leena Hytönen pj., Helena Kauppinen, Merja Pönniö

Retkeily- ja ulkoilutiimi: Vuokko Himanen, Riikka Karjalainen, Kaija Laitinen, Pertti Manninen, Helena Suorsa, Helena Turkki pj. 

Talviuintitoimikunta 2022-2023: Keijo Kanerva, Pirjo Maaranen, Jouko Skinnari, Liisa Irene Särkkä pj.         

Laskutustiedot

Ristiinan Rinkka

Taloudenhoitaja Hannele Takala 

Laiduntie 11, 52300 Ristiina

044 737 3551

hanneletakala@hotmail.com

@facebooksivu

Luo kotisivut ilmaiseksi!